O vinařství

O nás

Vinařství vstoupilo ve známost všem milovníkům, ctitelům a přátelům lahodného moku v roce 2011. Od samého počátku je naší filosofií přivádět vína na svět s něžností, hýčkat je v průběhu mládí a utužit charakter při dospívání tak, aby láska do nich vložená působila na naše zákazníky a ti se do nich navždy a bez výhrad zamilovali.

Více

Historie a současnost

Malebný městys Polešovice leží asi 10 km jihozápadně od Uherského Hradiště a je součástí Zlínského kraje. Nedaleko prochází hranice mezi Dolnomoravským úvalem a pohořím Chřiby. První písemná zmínka o tomto místě se váže k roku 1220. Obec v té době patřila nově založenému cisterciáckému klášteru na Velehradě. Již v jeho počátcích mniši zakládali vinohrady a pěstovali mnohé odrůdy vinné révy. Nejstarší doložená zmínka o polešovickém vinohradnictví pochází z roku 1454. Ne náhodou lze na znaku Polešovic spatřit vinný hrozen.

více

Proč Vinařství U Kostela?

Naše obchodní značka, pod kterou jsou vína prezentována, je vedena prozaickými i poetickými důvody. Jedním z nich byla samotná poloha našeho Vinařství. Naše sídlo se nachází v samém srdci Polešovic, v těsné blízkosti místní dominanty, kostela sv. Petra a Pavla. Díky tomuto skvělému umístění nás snadno najdete a navíc blízkost této nádherné a starobylé stavby činí z výroby vín takřka poetickou záležitost. Jelikož se zaměřujeme na vína elegantní, příjemně pitelná, plná ovocného charakteru, která mají švih a noblesu, sluší se prezentovat je pod ušlechtilým názvem.

více